Zpravodajství

Anonym se přihlásil k požárům na Slovensku

Slovenští ochránci přírody a hasiči, kteří nedávno bojovali s rozsáhlým požárem ve Slovenském ráji, mají strach, aby se podobné peklo znovu neopakovalo. Dnes totiž dostali anonym - přihlásil se v něm člověk, který vyhrožuje dalším založením požáru.

A to - pokud se prý okamžitě nepřestanou v této oblasti stavět byty pro obyvatele romské osady Latanovce. Požár, o kterém jsme vám říkali zničil velkou část unikátní rezervace a hasiči s ním bojovali několik dní.

Nikdo nepochyboval, že požár ve Slovenském ráji způsobil blesk. Teď je ale vše jinak. Anonym tvrdí, že to byl on, kdo oheň založil a bude pokračovat dál, pokud nebudou vyslyšeny jeho požadavky.

Důvodem žhářství má být romská osada Letanovcích, kterou Václav Havel kdysi označil za hanbu republiky. Sociální osada začíná přerůstat až ke dvěma sousedním obcím.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz