Zpravodajství

Nehoda na železnici: vlak sešrotoval osobní auto!

Nehoda na železnici: vlak sešrotoval osobní auto!

Nepochopitelná dopravní nehoda, která si vyžádala jeden lidský život, se stala večer na železničním přejezdu v Chotěvicích na Trutnovsku. Mladý řidič škody 120 nerespektoval výstražné znamení a vysokou rychlostí předjel kolonu aut stojících před staženými závorami. Vjel přímo před projíždějící vlak.

Zdroj: TV Nova

Vlak v místě nehody obvykle projíždí více než 70Km rychlostí a lokomotiva auto doslova sešrotovala. Zastavila se s ním až o několik desítek metrů dále. Trať mezi Trutnovem a Hostinným tak byla na tři hodiny zcela neprůjezdná.

Cestující bez zranění

Všech dvanáct cestujících vyvázlo naštěstí bez zranění. Nechybělo ale moc a vlak se mohl zřítit z mostu do několikametrové hloubky. Navíc hrozil i požár. Podle velitele zásahu Pavla Tatera došlo k zahoření v motorovém prostoru, ale zahoření bylo následně uhašeno.

Podle hasičů řidič osobního auta vjel na železniční přejezd se spuštěnými závorami a srazil se s motorovým vlakem. Automobil zůstal zaklíněný pod nárazníky vlaku, tělo řidiče museli hasiči vyprostit hydraulickým zařízením.

Při podrobném prozkoumání kriminalisté objevili ve vraku i několik desítek injekčních stříkaček. Proto nevylučují, že mladík řídil pod vlivem drog. Co bylo přesnou příčinou tragické dopravní nehody se však stále ještě vyšetřuje.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz