Zpravodajství

Kamion se na přejezdu srazil s vlakem

Kamion se na přejezdu srazil s vlakem

Poslední kapka. Tak mluví lidé v obci Ptení na Prostějovsku o středeční vážné dopravní nehodě, při které se tu srazil kamion s osobním vlakem. Podle obyvatel by se nehodám dalo předejít, kdyby železniční přejezd chránila výstražná světla a závory.

Zdroj: HZS

Ptení a sousední Ptenský dvorek. Každý rok se tam stane nejméně jedna vážná dopravní nehoda. Místní teď volají po tom, aby byly přejezdy lépe chráněné. Nejednou jim totiž skončilo vozidlo přímo na zahradě. Situaci by podle nich vyřešily závory nebo alespoň světelná signalizace.

Do věci se vložil Vlček
Do věci se teď vložil i předseda Sněmovny Vlček, rodák z nedaleké Konice. Chce požádat, aby tam bylo takové zabezpečení, aby k nehodám nedocházelo. Jednání jsou ale na začátku, konkrétní změny jsou tak otázkou příštích měsíců.

Konečné rozhodnutí o způsobu zabezpečení přejezdu má drážní správní úřad (SŽDC). I tak jsou ale zdejší lidé rádi, že se ledy už snad konečně pohnou.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz