Zpravodajství

Houby nerostou, je sucho

Houby nerostou, je sucho
Zdroj: TV Nova

Jsou prázdniny, víkend a k tomu neodmyslitelně patří sbírání hub. Má to ale háček, většinou téměř vůbec nerostou. Může za to sucho a i když v některých částech republiky zapršelo, byly to přívalové srážky, které odtekly a to houbám nestačilo.

Při pohledu na plný košík zaplesá srdce každému houbaři a že jich u nás je. Jenže smůla, tyto záběry jsou z loňského roku. Letos houby je téměř nerostou.

Jindy bývá parkoviště v lese blízko Plzně plné aut, v neděli ale houbaři zůstali doma.

Lesy na většině republiky jsou úplně vyschlé. Letos napršelo podprůměrně srážek. Za celé léto téměř vůbec nepršelo na jižní Moravě, na západě a ve středních Čechách sice napršelo až 90 procent normálu, ale ani to nestačilo.

Zklamaní jsou nejen vášniví houbaři, ale také mykologové.
Pokud tedy do dvou měsíců vydatně nezaprší, české domácnosti nebudou mít nasušeno a v zimě přijdou o oblíbené pochoutky jako je třeba tradiční Vánoční kuba nebo bramboračka.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz