Zpravodajství

Chcete do světa? Pořiďte si sedmimílové boty!

Chcete do světa? Pořiďte si sedmimílové boty!
Zdroj: TV Nova

Mít tak sedmimílové boty. Kdo z nás si to alespoň někdy nepřál. Jenže my vám teď ukážeme, že tahle rekvizita už není jen výsadou pohádkových postav. Takzvané sedmimílové boty jsou teď u nás totiž nejnovějším hitem.

Pohyb na sedmimílových botách je u nás zatím mezi sporty popelkou. Na Ostravsku už ale pod záštitou středisek volného času vznikly první kluby teenagerů, pro které se stala nová zábava hlavní náplní života. Teď je v Česku podle odhadů maximálně několik stovek speciálních bot a stojí kolem 10 000 korun.

Počet zájemců ale roste geometrickou řadou. Hlavní boom sedmimílovýchbot, které se pro někoho stávají sportem a pro jiné hlavně zábavou, však odborníci očekávají teprve v příštích letech.

Nápad přišel z Ruska
Princip bot vymysleli zhruba před třiceti lety vojenští specialisté z tehdejšího Sovětského svazu. Chtěli tak zrychlit přepravu svých pěších vojsk. Kvůli v té době nekvalitním materiálům se jim to ale nepodařilo.

Myšlenku později oživil Němec Alexander Bock, který je držitelem patentu a začal vyrábět skákací boty pod značkou Powerskip. U českých prodejců se dají sehnat produkty vyrobené v Jižní Koreji a v Rakousku, několik dalších typů si zájemci mohou koupit u zahraničních firem na internetu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz