Zpravodajství

Ve Zlíně havaroval autobus s 19 cestujícími

Ve Zlíně havaroval autobus s 19 cestujícími

Dopravní nehoda autobusu se stala kolem 10:30 ve Zlíně-Malenovicích. Autobus s 19 cestujícími tam sjel do příkopu. Podle mluvčí zlínských policistů Jany Bartíkové se pasažérům nestala vážnější zranění.

Zdroj: TV Nova

"Řidič autobusu viděl v prostisměru jedoucí nákladní vůz modré barvy," uvedla Bartíková. Podle ní šofér autobusu strhl řízení do příkopu. "Cestující museli z autobusu vylézat oknem," uvedla.

Podle řidiče i cestujících se z ničeho nic proti autobusu vyřítil nákladní automobil. Po poměrně úzké okresní silnici jel hodně "zeširoka". Řidič autobusu se snažil vyhnout, ale skončil v příkopu. Vše se seběhlo tak rychle, že nikdo z cestujících si ani nedokáže vybavit, jaké auto vytlačilo autobus z cesty.

"Nehoda se obešla bez vážnějších zranění, pouze jedna žena utrpěla poranění kolena," dodala Bartíková.

Řidič kamionu od nehody ujel. Nyní po něm pátrají policisté.

V srpnu v ČR havaroval i rakouský autobus

Nehoda autobusu nebyla v sprnu u nás ojedinělá. Začátkem měsíce se u Rožmberka nad Vltavou převrátil rakouský autobus se 34 lidmi na palubě. Sjel ze silnice a zůstal ležet na střeše pár metrů od břehu Vltavy. Pět lidí se zranilo těžce a 18 lehce. Sanitky i vrtulník je rozvezly do nemocnice v Českém Krumlově a Českých Budějovicích. Některé zraněné museli vyprošťovat hasiči.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz