Zpravodajství

V centru Prahy se málem upálil bezdomovec, je na psychiatrii

V centru Prahy se málem upálil bezdomovec, je na psychiatrii

Napilno měli ve středu večer záchranáři, hasiči a policisté, kteří zasahovali v centru Prahy. Bezdomovec si tam zapálil cigaretu. Od ní pak začalo hořet ve Spálené ulici. Našemu serveru to sdělil mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek. Informaci potvrdila i mluvčí záchranky Jitka Ernestová.


Osmatřicetiletý bezdomovec, který se včera v centru Prahy vzňal, je mimo ohrožení života. Muže, který byl podle lékařů pod vlivem psychotropních látek převezla záchranka do nemocnice. Zranění pacienta naštěstí nebyly velkého rozsahu. Po nezbytném ošetření byl odeslán do psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Zřejmě nešťastná souhra náhod

Vše stále nasvědčuje tomu, že se nejednalo o pokus o demonstrativní sebevraždu, ale o nešťastnou souhru náhod. Muž zřejmě čichal toulen a pak si chtěl zapálit cigaretu. Výpary z chemikálie ale explodovaly a začaly hořet.

"Bezdomovec čichal toluen," řekl Bernášek. Podle něj si chtěl  zapálit cigaretu. Ta ale v kombinaci s toluenem zažehla požár v centru Prahy. Bezdomovec bez nohy fetoval před obchodním domem Tesco přímo na ulici, uvedl vyšetřovatel pražských policistů Václav Černý. Podle něj měl muž ožehlé i vlasy. "Událost se stala kolem půl sedmé večer," uvedla mluvčí záchranky Jitka Ernestová.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz