Zpravodajství

Na Rokycansku žhář zapálil stoh

Na Rokycansku žhář zapálil stoh

S požárem stohu si v noci na pondělí museli poradit hasiči ve Volduchách na Rokycansku. Nedaleko rodinného domku tam shořel stoh. Hasiči odhadují škodu na 100 tisíc korun. Našemu serveru to sdělil mluvčí plzeňských hasičů František Vaško.

Zdroj: TV Nova

"Požár propukl kolem 23:00. Hořel stoh o rozměrech 20 krát 40 metrů," uvedl Vaško. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Obrovské plameny bylo vidět do vzdálenosti několika kilometrů. Stoh krmné slámy někdo zapálil úmyslně. Plameny bylo vidět také z nedaleké dálnice D5.

Hasiči se podle mluvčího při příjezdu soustředili, aby zabránili šíření požáru na okolní budovy. Jeden z rodinných domků byl asi 50 metrů od požáru.

Hasiči se soustředili na to, aby zabránili šíření ohně. Stoh s krmnou slámou už ale zachránit nešlo.

Podle místních začalo hořet asi hodinu poté, co v nedaleké vesnici skončila pouťová zábava.

Dobrovolní hasiči v několikačlenných skupinách hlídali oheň celou noc.

Když hasiči dorazili na místo požáru, stoh již nešlo zachránit. Stoh bude podle hasičů zřejmě dohořívat ještě dva až tři dny. 

Podle našich informací propukl před několika lety na stejném místě podobný požár.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz