Zpravodajství

Hip hop kemp: 20 tisíc návštěvníků a tuny odpadků!

Šestý ročník festivalu Hip Hop Kemp, který se od pátečního odpoledne konal v areálu letiště v Hradci Králové skončil. Navštívilo jej na 20 000 návštěvníků a fanoušků hip hopu.

Program na hlavním pódiu skončil v neděli kolem půlnoci, na dalších scénách ale pokračovali rappeři až do pondělních ranních hodin.

Úklid začal v pondělí ráno

Téměř všech 20 tisíc účastníků festivalu odjelo a začíná se uklízet. Odpadků jsou hromady a to nejen v areálu, ale i okolí. Místní lidé jsou nepořádkem znechuceni. Organizátor festivalu je povinen vše uklidit. Na úklid areálu letiště má smlouvu s technickými službami. Pokud ji nedodrží nebudeme mu ze strany města vrácena kauce 300 tisíc korun.

Místní jsou znechuceni. Výsledkem festivalu je nejen nepořádek, ale i pomalované zastávky, poštovní schránky a pouliční lampy.
Odpadky jsou takřka všude. V areálu se povalují láhve, plechovky, zbytky potravin. Kontejnery odpadky přímo přetékají. Podle pracovníků technických služeb je odpadků víc než v předchozích ročnících.

Hotovo má být do konce týdne

Areál by se mělo podařit uklidit do konce týdne. Podle pořadatelů se festival obešel bez vážnějších problémů, na podiích se představilo na pět stovek vystupujících.

Policie vyšetřuje v souvislosti s festivalem několik desítek přestupků, například v areálu letiště kriminalisté vyšetřovali krádeže věcí ze stanů či rozbitá okénka u zaparkovaného automobilu. Vyšetřuje se také pět trestných činů - z parkoviště například neznámí pachatelé ukradli osobní automobil.

Během víkendu policisté zaznamenali na tři desítky přestupků v dopravě v okolí areálu, ve většině případů šlo o řízení pod vlivem alkoholu. V pátek policisté zaznamenali zvýšený počet stížností obyvatel okolních částí Hradce Králové na hluk z areálu letiště.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz