Zpravodajství

Evropské vraky se chystají do Česka, jeden Čech zraněn

Závod vraků zvaný Czechwracks opět jede Evropou. Auta v hodnotě do sto liber při něm musí urazit cestu z Francie do České republiky. Pro jednoho z českých závodníků ale skončila letos cesta neštěstím. V sobotu totiž v Itálii na dálnici havaroval a jeho automobil se stal beze zbytku nepojízdným. Řidič vyvázl naštěstí jen s lehkým zraněním.

Na loňském závodu Czechwracks auta, která musí mít cenu do sta liber, tedy zhruba do čtyř tisíc korun, při něm během čtyř dnů musí urazit cestu z francouzského Calais do Prahy. Jeden z českých závodníků, přezdívaný pan Kachna, závod nedobrovolně ukončil už druhý den.

Kousek od Milána

K nehodě došlo nedaleko italského Milána. Pan Hořava byl při ní zraněn, naštěstí jen lehce. Už teď se ale těší na příští ročník Czechwrecks.

Závody vraků jsou charitativní akce na pomoc postiženým dětem. Odborníci je ale považují za poněkud riskantní zábavu. Vadí jim například nedostatek technického dohledu nad soutěžícími automobily.
Účastníci závodu Czechwracks 2007, kterým technika neselhala, by měli dorazit sem, na pražské Václavské náměstí, během zítřejšího odpoledne.

V naprosto opačném duchu se nese jiný proslulý závod automobilů Gumball. Při něm naopak účastníci jedou co nejrychleji a cena jejich vozidel je závratná. Při letošním závodu se ale stala smrtelná nehoda a je otázkou, jestli se Gumball ještě někdy vůbec pojede.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz