Zpravodajství

Pražská CK prý zkrachovala kvůli požárům v Řecku

Pražská cestovní kancelář Macdino ohlásila krach. Důvodem jsou zřejmě požáry v Řecku, kam cestovní kancelář posílala své klienty. Přes třicet českých turistů ale svou dovolenou přerušovat nemusí, protože Macdino má na řeckých ostrovech vše zaplacené. Zatím nezjištěný počet turistů, kteří na svou dovolenou mělo teprve odjet, bude odškodněno pojišťovnou.

Cestovní kancelář působila na českém trhu od roku 2003, teď ale končí. Specializovala se hlavně na Řecko a to jí podle všeho zlomilo vaz.

Na ostrovech Chalkidiki a Kréta zůstalo 36 českých turistů. Krach cestovky se jich ale nijak nedotkne, všechny služby totiž byly předem zaplacené.

Letos zkrachovaly i společnosti Im travelling a Detour, které na českém trhu působily pod jednou firmou, někteří češi nebyly ani vpuštěni do hotelu. Ohlášený Krach cestovní kanceláře Macdino, ale podle odborníků proběhl s veškerou noblesou.

Ti co se na svou dovolenou teprve chystali budou odškodněni pojišťovnou

Zda-li krach cestovní kanceláře opravdu souvisí pouze s požáry v Řecku ukážou až příští týdny.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz