Zpravodajství

Pes zachránil důchodci život

Pes zachránil důchodci život

Policejní pes zachránil život muži, který se ztratil v Janově z domova důchodců. Na promrzlého muže pes upozornil při běžné pochůzce u místní opuštěné budovy. Hlasitě štěkal a strážníky táhl dovnitř. Ti tam pak našli důchodce, po kterém už dva týdny marně pátrali, a kterému hrozilo že zemře.

Policejní pes Britt šel se strážníkem na běžnou kontrolu. U této opuštěné ruiny začal ale z ničeho nic štěkat. Když psovod se psem vešel dovnitř, našel tohoto muže. Ležel polonahý na gauči, byl zabalený v koberci a třásl se zimou.

Dezorientovaného a dehydrovaného muže ihned odvezla záchranka do mostecké nemocnice.

Muž byl podle strážníků v evidenci pohřešovaných osob. Z místního domova důchodců odešel před dvěma týdny. Nikdo neměl tušení, co s ním je. Až do včera, kdy ho v ruině našel policejní pes.

Muž nyní leží na interně a s nikým nekomunikuje. V domově důchodců se nám k případu nikdo nechtěl vyjádřit.

Podle lékařů měl muž velké štěstí. Kdyby ho pes včas nenašel, pravděpodobně by zemřel na podchlazení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz