Zpravodajství

VIDEO: Další kamion narazil do domu

VIDEO: Další kamion narazil do domu

O štěstí v neštěstí může mluvit rakouský řidič kamionu, který včera večer mířil na hraniční přechod Halámky. Na mokré silnici zřejmě dostal smyk a vjel do rodinného domku. V něm naštěstí nikdo nebyl. Řidič byl s těžším zraněním převezen do českobudějovické nemocnice. Nárazy kamionů do obytných domů jsou v Česku časté.


Rakouský kamion naložený krmivem pro zvířata projížděl obcí Halámky. Na mokré silnici zřejmě dostal smyk, přerazil strom a vjel přímo do rodinného domu. V něm naštěstí nikdo nebyl.

Při nárazu kamion urazil domovní přípojku plynu a ten začal unikat. Na místo přijeli i plynaři. Společně s hasiči únik plynu po více jak hodině zastavily.

Hasiči z kamionu museli přeložit náklad a teprve potom mohli začít s vyprošťováním.

Kamion v domě? V Česku normální

Z kamionů mířících na hranice mají obyvatelé Halámek stále větší strach a chtějí tady zvýšit bezpečnost.

Nárazy kamionů do obytných domů jsou v Česku časté. Kamion převážějící obilí narazil v srpnu v Drahonicích na Strakonicku do rodinného domu. Nikomu z obyvatel se nic nestalo, řidič tahače utrpěl lehké zranění. Při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou přímo v obci jel pravděpodobně příliš rychle.

Starostové z mikroregionu Bystřička na Olomoucku uvažují o sepsání petice proti nárůstu kamionové dopravy v obcích, kterou přineslo lednové zavedení mýtného. Tvrdí, že těžká doprava ničí v obcích domy, jejich obyvatele obtěžuje hluk.

Zdroj: TV Nova

"Troufnu si tvrdit, že provoz přes naši obec se od ledna, kdy bylo zavedeno elektronické mýtné, zvýšil o 150 procent, a to i v noci. Obyvatelům praskají domy a dokonce se jim ve skříňkách třepou skleničky," podotkl starosta obce Daskabát Antonín Venclík.

Mladík vjel přímo pod kamion

Poslední tragická dopravní nehoda kamionu se stala v neděli krátce před 22:30 u obce Břest na Kroměřížsku. Do protijedoucího kamionu čelně narazil devětadvacetiletý řidič malé dodávky, vážný zraněním na místě podlehl. Kamion začal ihned po střetu hořet. Na místě havarovaly ještě další tři osobní vozy. Uvedl to mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Řidič malé dodávky značky Volkswagen Caddy vyjel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím kamionem na vrcholu silničního přejezdu přes železniční trať.

 Náraz rozpáral kabinu

"Velmi silný náraz doslova rozpáral kabinu a střechu malého auta, které se na silnici roztočilo a vypadl z něho celý motor," popsal Mitáček. Mladý řidič dodávky na místě zemřel.

Řidič kamionu značky Iveco se po nárazu dostal do protisměru, kde havaroval do svodidel a ochranného oplocení mostního přejezdu. Po nárazu začal tahač hořet, řidiči a jeho spolujezdci se zachránili vyskočením z vozu. Řidič kamionu utrpěl lehká zranění nohy, zdravotníci jej převezli do přerovské nemocnice. Kamion zůstal stát na hraně mostu a nad náspem k železniční trati.

Do vypadlého motoru čelně narazilo okolo jedoucí vozidlo značky Citroen C5, které si poškodilo přední část auta. Nárazu do neovladatelného volkswagenu se nevyhnul další řidič osobního vozu značky Škoda Felicia.

Čtvrté osobní auto značky Audi 80 poškodily odletující části zničených vozů a kamionu. "Jednotlivé části aut, jejich úlomky a střepy byly rozmetány na bezmála 100 metrech komunikace," upřesnil mluvčí hasičů.

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz