Zpravodajství

Vlak zabil sebevraha z psychiatrické léčebny

Vlak zabil sebevraha z psychiatrické léčebny
Zdroj: TV Nova

Mladého muže v časných ranních hodinách srazil vlak na trati mezi Smíchovem a Radotínem. Třiatřicetiletý muž byl v úterý propuštěn z psychiatrické léčebny. Policie proto uvažuje o verzi, že muž spáchal sebevraždu. Pro nova.cz to uvedl policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Na železniční trati mezi Smíchovem a Radotínem bylo dnes po 06:00 nalezeno tělo třiatřicetiletého muže, kterého srazil vlak. Policisté nevylučují, že spáchal sebevraždu. V úterý byl totiž propuštěn z psychiatrické léčebny. Na webu pražské policie o tom informovala její mluvčí Eva Miklíková.

Doprava na koleji, kde se stalo neštěstí, byla na tři hodiny přerušena, řekl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Po ostatních tratích ale vlaky jezdily normálně. Policie případ vyšetřuje.

Vlak se srazil s osobním autem

Na železničním přejezdu u Okrouhlé na Písecku se v pondělí srazily osobní automobil s osobním vlakem. Pět lidí uvnitř automobilu utrpělo vážná zranění, ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Záchranná služba odvezla zraněné cizince ve věku 37, 30, 24, 22 a 18 let do nemocnic v Českých Budějovicích, Táboře a Písku, řekla písecká policejní mluvčí Hana Moltašová.

Vlak na trase Tábor - Ražice narazil do pravého boku vozu a odrazil ho vlevo mimo železniční trať. "Alkohol u strojvedoucího vlaku byl vyloučen orientační dechovou zkouškou. U všech osob zraněných ve vozidle byl nařízen odběr krve, jelikož nebylo možno zjistit, kdo byl řidičem vozidla v době nehody a vzhledem k jejich zraněním nebylo možné provést dechovou zkoušku," uvedla Moltašová.

Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje cestovalo v dodávce pět Bulharů. Auto vlak vlekl asi 30 metrů. "Při příjezdu záchranné služby byli tři pacienti mimo vozidlo a dva v bezvědomí v kabině vozidla," uvedl Slabý.

Dva muži utrpěli velmi vážná poranění, jeden muž vyvázl s naraženým hrudníkem, jednoho záchranáři převezli s podezřením na vnitřní poranění a poslední muž má zřejmě zlomeninu raménka stydké kosti.

Světelná signalizace byla při nehodě zřejmě v provozu. Technickou závadu vyšetřovatelé na místě nezjistili. Hmotná škoda činí 320.000 korun.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz