Zpravodajství

Nehoda zablokovala dálnici D8

Nehoda zablokovala dálnici D8
Zdroj: TV Nova

V neděli dopoledne se museli obrnit trpělivostí řidiči, kteří jeli z Ústí nad Labem do Prahy po dálnici D8. Po desáté hodině tam nedaleko Úžice na 8. kilometru dálnice zablokovalo provoz havarované osobní auto. Našemu serveru to sdělila Květa Baťkova z Národního dopravního informačního centra (NDIC).

"Na místě nehody byla také cisterna převážející benzín," sdělil našemu serveru operační důstojník středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle pracovnice z NDIC ale havarovalo pouze osobní auto. V blízkosti nehody byla cisterna, která měla poruchu.

Podle operačního důstojníka hasičů dokázali začínajíci požár cisterny uhasit policisté. "Naše jednotky provedly nezbytná protipožární opatření," uvedl operační důstojník hasičů s tím, že odjely z místa v 10:36. 

Při nehodě nebyl podle Baťkové nikdo zraněn. Řidiči by měli sjet na exitu E9 na Úžici a dále pokračovat po místních komunikacích. "Provoz byl obnoven v 11:35," uvedla Baťková.

"Na dálnici se tvoří mnohakilometrové kolony," řekl našemu serveru jeden z projíždějících motoristů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz