Zpravodajství

VIDEO: Sedmdesátiletou cyklistku usmrtil renault

VIDEO: Sedmdesátiletou cyklistku usmrtil renault

Jezdit po českých silnicích na kolech je mnohdy boj o holý život. Na pirátství řidičů doplatila v pondělí ráno 70letá cyklistka. Na silnici mezi obcí Valy a Přeloučí ji předjížděl přes plnou čáru řidič Renaultu Clio. V protisměru vrazil do cyklistky, která zemřela. Uvedla to východočeská policejní mluvčí Lenka Burýšková. V Hradci Králové se srazilo hned sedm aut.

Zdroj: TV Nova

Náraz ženu odmrštil na druhou stranu vozovky, kde ji srazila felicie, řekla Burýšková.

"Cyklistka zraněním při převozu do nemocnice podlehla," uvedla mluvčí.

Policisté podle dechové zkoušky obou motoristů zjistili, že před jízdou nepili alkohol. Nyní hledají svědky nehody. Hmotná škoda činí asi 100 000 korun.

V Hradci se srazilo sedm aut

Zdroj: TV Nova

Nehoda sedmi aut v Hradci Králové.

Krátce před osmou hodinou ranní se v centru Hradce Králové na jedné z nejrušnějších silnic srazilo sedm osobních aut. Řidič prvního vozidla nezvládl řízení a auto nestihl ubrzdit, další do něj postupně narazili.

Řetězová nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Na autech vznikly drobné škody řádově v desítkách tisíc korun. Na místě nehody se tvořily kolony. Řidiči museli počítat se zpožděním nebo místo objížděli. 

Další smrtelné nehody

Není to v září první smrtelná nehoda na silnici. U Linhartic na Svitavsku zahynul ve čtvrtek večer řidič osobního vozu.

"Pětašedesátiletý řidič osobního vozidla Opel Kadet jedoucí ve směru od Moravské Třebové na Mohelnici vyjel při projíždění levotočivé zatáčky vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při dopravní nehodě byl smrtelně zraněn, jeho dva spolujezdci utrpěli lehká zranění," uvedla Burýšková.

V září zemřeli na silnicích v regionu další lidé. U Medlešic na Chrudimsku zahynul ve středu při čelní srážce dvou dodávkových automobilů řidič jednoho z nich. U Sezemic srazil 2. září osobní vůz cyklistku, žena svým zraněním podlehla.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz