Zpravodajství

VIDEO: Otřesná nehoda na Vsetínsku: nedalo se určit, kdo je kdo!

VIDEO: Otřesná nehoda na Vsetínsku: nedalo se určit, kdo je kdo!

Úterý se do statistik dopravních nehod v měsíci září opět zapíše jako tragický den. Číslo v kolonce mrtví vzrostlo o další tři lidské životy. Vyhasly ráno na Vsetínsku. Na vině byl přílišný spěch. „Obrovské komplikace nám působilo ztotožnění mrtvých, při nehodě totiž došlo k devastujícím zraněním a bylo velmi obtížné určit, kdo je kdo," řekl serveru nova.cz mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.


Tři lidské životy a jedno zranění si v úterý ráno vyžádala nehoda osobního vozu mezi Horní Bečvou a Makovem na Vsetínsku. Řidič fiatu podle svědků zbytečně riskoval, na mokré silnici dostal smyk, vůz vylétl, pokácel asi dvacetimetrový úsek lesíka a skončil v potoce. Oběti i zranění byli Slováci.

Nehoda se stala krátce před půl osmou ráno. "Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozidlem a jednotka hasičů z povolání města Rožnov pod Radhoštěm. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Makov a Horní Bečva došlo k otřesné a tragické havárii osobního auta zn. Fiat slovenské poznávací značky," řekl serveru nova.cz mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

"Hasiči na místě potvrdili tragické následky havárie. Dva muži zemřeli na místě. Těžce zraněného řidiče museli hasiči vystříhat ze zdemolovaného vraku speciálním hydraulickým zařízením. V kritickém stavu byl předán do péče zdravotníků, následně byl naložen do vrtulníku a transportován do nemocnice v Ostravě. Z nemocnice v Ostravě přišla před polednem upřesňující a smutná zpráva, že transportovaný řidič svým těžkým zraněním nakonec podlehl," doplnil Mitáček.

Čtvrtý muž byl mimo vozidlo v silném šoku a se zraněním byl odvezen do nemocnice ve Valašském Meziříčí. Při havárii jeden z mrtvých spolujezdců z auta vypadl a druhého museli hasiči vystříhat ze zadního sedadla.

"Hasiči zajistili vozidlo proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Na hladinu potoka položili hasiči sorbenčního hada, aby zabránili případné ekologické havárii. K vyproštění havarovaného vozidla byl na místo vyslán jeřáb hasičů, který vrak vytáhl krátce před polednem. Zásah složek integrovaného záchranného systému nijak neomezil provoz na hlavním tahu u státní hranice," řekl nám mluvčí Mitáček.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz