Zpravodajství

VIDEO: Den bez aut nechal řidiče v klidu

VIDEO: Den bez aut nechal řidiče v klidu

Dnešní sobotní den je vyhlášen jako Den bez aut. Námi oslovení motoristé však o takovém dnu buď vůbec nevěděli, nebo jednoduše přiznali, že bez auta se prostě neobejdou. A to ani v sobotu, vždyť víkend je časem nakupování. "S nákupní taškou na řidítkách jezdit neumím," říká lakonicky naše respondentka na parkovišti před jedním pardubickým supermarketem.

Zdroj: TV Nova

Radnice a magistráty však vzaly Den bez aut o něco vážněji. Zhruba stovka českých a moravských měst a obcí se připojila a uvolní části ulic pro chodce a cyklisty. Například v Praze bude pro automobily uzavřeno Smetanovo nábřeží a Křižovnická ulice.

Na vltavském nábřeží v metropoli bude stejně jako v uplynulých letech připraven program pro děti i dospělé. Zájemci však budou moci také nahlédnout do zákulisí Dopravního podniku hlavního města Prahy.

 Podnik zpřístupní tramvajovou vozovnu Hloubětín, autobusové garážeKlíčov a budovanou stanici metra Střížkov na rozestavěné části trasy C z Ládví do Letňan.

Týden mobility vrcholí

Dnem bez aut vrcholí Evropský týden mobility, který má propagovat ekologické dopravní prostředky. Už v uplynulých dnech měli lidé v mnoha městech možnost seznámit se s novinkami v oblasti dopravní bezpečnosti a s plány měst na zklidnění dopravy.

Češi organizují Den bez aut letos popatnácté. Evropská unie akce zaštiťuje ve svých zemích osmým rokem.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz