Zpravodajství

VIDEO: Den bez aut nechal řidiče v klidu

VIDEO: Den bez aut nechal řidiče v klidu

Dnešní sobotní den je vyhlášen jako Den bez aut. Námi oslovení motoristé však o takovém dnu buď vůbec nevěděli, nebo jednoduše přiznali, že bez auta se prostě neobejdou. A to ani v sobotu, vždyť víkend je časem nakupování. "S nákupní taškou na řidítkách jezdit neumím," říká lakonicky naše respondentka na parkovišti před jedním pardubickým supermarketem.

Zdroj: TV Nova

Radnice a magistráty však vzaly Den bez aut o něco vážněji. Zhruba stovka českých a moravských měst a obcí se připojila a uvolní části ulic pro chodce a cyklisty. Například v Praze bude pro automobily uzavřeno Smetanovo nábřeží a Křižovnická ulice.

Na vltavském nábřeží v metropoli bude stejně jako v uplynulých letech připraven program pro děti i dospělé. Zájemci však budou moci také nahlédnout do zákulisí Dopravního podniku hlavního města Prahy.

 Podnik zpřístupní tramvajovou vozovnu Hloubětín, autobusové garážeKlíčov a budovanou stanici metra Střížkov na rozestavěné části trasy C z Ládví do Letňan.

Týden mobility vrcholí

Dnem bez aut vrcholí Evropský týden mobility, který má propagovat ekologické dopravní prostředky. Už v uplynulých dnech měli lidé v mnoha městech možnost seznámit se s novinkami v oblasti dopravní bezpečnosti a s plány měst na zklidnění dopravy.

Češi organizují Den bez aut letos popatnácté. Evropská unie akce zaštiťuje ve svých zemích osmým rokem.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz