Zpravodajství

V plamenech uhořela jedenáctiletá dívka

V plamenech uhořela jedenáctiletá dívka

Při požáru zahradní chatky v Herolticích na Tišnovsku zemřela v pondělí v noci jedenáctiletá dívka. Čtyři lidé utrpěli zranění a museli být převezeni do nemocnice. Pětašedesátiletý otec dívky byl tak vážně popálen, že musel přiletět vrtulník. V nemocnici stále bojuje o život.

Obyvatele chatařské kolonie probudil uprostřed noci křik o pomoc a plameny, které šlehaly z hořící chaty. Na místo se sjeli hasiči ze širokého okolí, obyvatelé chaty vyskakovali z oken a snažili se prchnout před obrovským žárem.

Hrozilo, že bouchne propanbutan

Plameny vyšlehly ze zahradní chatky krátce před jednou hodinou v noci. Když dorazili na místo první hasiči, spatřili naprostou spoušť. Po příjezdu první jednotky byla celá chata v plamenech a čtyři zranění lidé. 

Příjezdem hasičů ale drama teprve začíná. V hořící chatě zůstalo několik propanbutanových lahví, které mohly budovu a široké okolí rozmetat na kousky. S plameny bojovali do tří do rána, kdy byl požár zlikvidován.

Nikdo by jí už nepomohl

Jisté je zatím jen to, že dívku už nikdo zachránit nemohl. Pravděpodobně se udusila zplodinami během spánku a ani rychlá pomoc by jí život nevrátila. Nikdo z místních nechápe, co mohlo k požáru vést a z tragédie jsou v šoku.

Žena, která měla v hořící chatce své příbuzné se při pohledu na místo tragédie zhroutila. Během jediné noci přišla o svoji neteř a polovina rodiny bojuje v nemocnici o život.

 

Podle prvních výsledků šetření se oheň začal šířit ze sklepa. Jaká byla
prvotní příčina, to se ukáže až v následujících dnech.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz