Zpravodajství

Ve Vrchlabí vyhořel třípatrový dům

Ve Vrchlabí vyhořel třípatrový dům

Napilno měli od časného rána hasiči ve Vrchlabí. Zatím z neznámých důvodů hořely půdní prostory třípatrového bytu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, škody půjdou do statisíců. Nejhůř na tom jsou obyvatelé spodních bytů, kteří mají většinu prostor promáčenou.

Zdroj: HZS

Krátce po sedmé hodině se začal z domu valit hustý dým a ze střechy šlehaly vysoké plameny. Místní obyvatelé okamžitě volali hasiče.

"Museli jsme hlavně zkontrolovat byty, abychom zjistili, že se tam nikdo nenachází, a hned jsme začali hasit," řekl TV Nova velitel zásahu.

"Během dopoledne se hasičům podařilo požár lokalizovat," sdělila našemu serveru mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková. Podle ní museli hasiči kvůli požáru evakuovat deset lidí.

Pořádná fuška pro hasiče

Střechu se nedařilo uhasit, všichni s obavami sledovali, jak se oheň rozšiřuje. "Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů," uvedla mluvčí s tím, že na místě bylo i šest hasičských cisteren.

Hasiči neustále povolávali posily, čekalo se na plošinu, aby se dostali k ohnisku.

Místní lidé vědí, že nyní přichází čas na úklid. Velký požár po sobě zanechal velkou spoušť. Škodu hasiči vyčíslí, až bude oheň uhašen.

V bytech jsou nyní promočené stropy, zdi, podlahy. Lidé hned začali uklízet a vysoušet.

Oheň se hasičům podařilo dostat pod kontrolu po dvou hodinách. Příčinu požáru budou nyní vyšetřovat kriminalisté. 

Šest hasičských jednotek požár dostalo pod kontrolu za 2,5 hodiny a zcela jej uhasilo před polednem. Na půdě shořely uložené věci nájemníků, například starý nábytek a textil. Voda z hasičských stříkaček poničila několik bytů pod půdou.

Za možné příčiny požáru hasiči označili závadu na elektroinstalaci a komínu. Prověřují i verze, zda oheň nevznikl z nedbalosti či nebyl založen úmyslně.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz