Zpravodajství

Zachránil lidi v hořícím voze, dostal odměnu

Zachránil lidi v hořícím voze, dostal odměnu
Zdroj: HZS

Riskoval svůj život, aby z hořícího auta dostal uvězněné lidi. Drama zažil v srpnu pan Beneš z Volenic, když projížděl kolem místa tragické dopravní nehody. Dnes si převzal plaketu policejního prezidenta za statečnost. Pan Beneš ale o celé věci mluví skromně jako o samozřejmé pomoci.

Sobota ráno 4. srpna smrtelná nehoda u Předslavic na Strakonicku. Jeden mladík tady v autě uhořel. Další dva se zranili. Nebýt tohoto muže, mohla už tak tragická nehoda skončit ještě hůř.

Pan Beneš prý začal jednat automaticky. Z auta pomohl jednomu ze zraněných. Uvnitř byl ale stále ještě jeden živý člověk. Každou chvilku hrozilo, že vůz exploduje. Přesto riskoval život.

Tragická nehoda jednoho mladíka natolik zasáhla, že o ní ještě dnes nedokáže mluvit. Přišel o kamaráda. V každém případě je za čin panu Benešovi vděčný on i celá jeho rodina.

Pan Beneš v pondělí za odvahu převzal plaketu policejního prezidenta. Ocenění ale podle něj patří i dalším lidem.

Sám říká: "Nejsem hrdina, ale v podobné situaci bych neváhal a zachoval se stejně."

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz