Zpravodajství

Krize středního věku

Krize středního věku
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Mojí mámě je 55 let, vždycky to byla veselá ženská, která se o všechno postarala, ale poslední měsíce upadla do nějakých depresí. Vůbec nevím, z čeho mohou pramenit, nemá nouzi o peníze, se svým manželem, mým tátou, vychází docela dobře. Ráda bych jí nějak pomohla, ale nevím jak. Milada

Milá Milado,
nevím, co může maminku trápit, třeba je to nějaký závažný problém, se kterým se nesvěřila ani vám. Ale pakliže ne, možná na ni začala doléhat krize středního věku. Pro ženu je to velmi složité období, prochází zásadní hormonální změnou a s tím jsou spojeny úzkostné stavy, přemýšlení o své pozici v rodině, v životě, o své potřebnosti. Poradila bych vám, abyste v mamince podpořila myšlenku na svůj vlastní rozvoj. Aby začala dělat věci, které jsou nad rámec běžných úkolů.

Přihlaste ji do nějakého kroužku, vezměte ji na výlet, zajděte s ní koupit novou garderobu. Pro maminku bude důležité, aby se s myšlenkou svého stárnutí smířila. Mnoho žen ji zahání a snaží se na to zapomenout, nepřipustit si, že nastává podzim života, který ovšem nemusí být šedivý a zamračený. Přijetí této myšlenky potom vede k celkové harmonizaci osobnosti. Záleží na individuálním přístupu každého člověka a také na lidech kolem něj, kteří se jej snaží pozitivně motivovat. Přeji vám i mamince hodně štěstí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz