Zpravodajství

Vlak zabíjel krávy na kolejích

Vlak zabíjel krávy na kolejích
Zdroj: HZS

Na Trutnovsku se stala v noci na neděli dopravní nehoda, při které se střetl motorový vlak s dobytkem. Jedná se už o druhou takovou nehodu za poslední dva týdny. Ve vlaku cestovali jen čtyři lidé, kteří naštěstí vyvázli bez zranění. Mnohem hůř však dopadl dobytek - dvě krávy jsou mrtvé, další vlak poranil.

Tři krávy utekly honákovi z pastviny mezi Bernarticemi a Křenovem přímo pod kola projíždějícího motorového vlaku. Čtyřem cestujícím ani strojvedoucímu se nic nestalo. Krávy dopadly hůř.

Druhá kráva, která byla navíc březí, se zaklínila pod soupravu. Než se podařilo strojvedoucímu vlak zastavit, ujel dalších padesát metrů. Ani kráva, ani ještě nenarozené tele neměly šanci přežít.

Navíc šest metráků vážící kus dobytka se celý vklínil pod kola vlaku. Podle přivolaných hasičů dokonce hrozilo vykolejení soupravy.

Podle svědků vlak zasáhl ještě třetí krávu. Poraněnou jalovici se ovšem do této chvíle nepodařilo nikde najít.

Kvůli špatně přístupnému terénu sem musely v neděli dopoledne České dráhy vypravit speciální vlakovou soupravu, která pomůže uhynulé kusy naložit a odvézt do kafilérie.

Škoda na motoru vlaku je podle prvních odhadů padesát tisíc korun, na dobytku to jsou další tisíce.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz