Zpravodajství

Požár na moskevské univerzitě zabil nejméně devět lidí

Požár budovy vysoké školy v Moskvě má na svém kontě nejméně sedm mrtvých. Další tři desítky lidí se nadýchaly kouře, utrpěly popáleniny nebo další vážná zranění.

Oheň vypukl ve čtvrtém patře institutu, v nikým nepoužívané místnosti, proto si požáru nejdříve nikdo nevšiml. Plameny postupně zasáhly i páté patro budovy, postavené v roce 1939.

Z hořící univerzity a jejího blízkého okolí bylo evakuováno asi sto lidí. Na místo neštěstí dorazilo celkem 35 hasičských oddílů - první z nich přijel už tři minuty po ohlášení. Hasiči si na pomoc přivolali i speciálně vybavené vrtulníky.

Příčina neštěstí zatím není jasná, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o nedodržení protipožárních předpisů. Už dříve ale byly v budově odhaleny vážné nedostatky. Chyběl jakýkoliv systém požární signalizace a trvale neprůchodné byly i možné evakuační cesty.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz