Zpravodajství

Ceny potravin letí nahoru

Při nákupu některých potravin si šáhneme asi hluboko do kapsy. Dražší má být mléko a mléčné výrobky. Ušetřeno nezůstane ani pečivo. Jsou to spojité nádoby. Podražily totiž suroviny a energie. Ale podepsala se na tom i klesající produkce mléka v Evropě. Zlevnily jen brambory a vepřové.

Když  byl náš štáb nakupovat v jednom z pražských supermarketů, měli tam čtyři druhy másla. Jeden druh stál 31,90, zbylé tři stály 39,90.

A dá se říct, že bude hůř. I vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce a mnoho hospodyněk peče právě z másla.

Celosvětově a celoevropsky stoupá poptávka po mléce a nabídka to nebyla schopná pokrýt.

Konkrétně tak ceny másla budou cenami, které vzrostou poměrně razantně. A důvod? Evropská unie snižuje dotace a na trhu je másla málo. Cena prý ale nesmí skočit příliš, aby ho lidé nenahradili levnějšími rostlinnými tuky.

Stále dražší je ale i kuřecí maso, eidam, mléko, pečivo. Rapidně nahoru šla i cena jablek. Jen málo věcí naopak zlevnilo. Vlastně jen vepřové a brambory.

Postupné zdražování by mělo pokračovat až do konce roku, pak by se ceny mohly zastavit. Na loňské ceny potravin prý už budeme nejspíš jen vzpomínat.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz