Zpravodajství

Na Přeloučsku hořel statek

Na Přeloučsku hořel statek

Pravděpodobně dětská hra se sirkami způsobila večer požár na statku v Sovoluskách na Přeloučsku. Oheň zcela zničil přístřešek pro slámu. Navíc hrozilo, že plameny přeskočí i na vedle stojící kravín.

Oheň zasáhl celou střechu z eternitu. Ten při žáru začal praskat a odlétávat. Úplně shořela také čerstvá sláma, kterou majitel navezl teprve před týdnem.

S plameny bojovali tři hasičské jednotky. Oheň dostaly pod kontrolu v osm hodin večer. Dnes na místo dorazí vyšetřovatel, aby určil přesnou příčinu požáru.

Shořel sklad kartonů

Škoda zhruba šest milionů korun vznikla při požáru ve skladu kartonů, který vypukl v noci na dnešek v Novém Boru - Arnultovicích. Sklad patří firmě na výrobu obalů Dewer. Hasičům se podařilo před ohněm zachránit vedlejší malírnu skla. Řekla to mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.

"Pokud by se požár rozšířil i na malírnu, zničil by skleněné výrobky, pece a vybavení za dalších několik milionů korun," dodala Michalíčková. Malírna se nerozhořela díky proudům vody, kterými ji hasiči kropili. Na místě měli sedm cisteren a zasahovali v dýchací technice.

Profesionální jednotka z České Lípy a pět dobrovolných sborů uhasily sklad kartonů po čtyřech hodinách. Vodu braly z hydrantu v ulici Lipová. Příčina požáru není zatím známá.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz