Zpravodajství

VIDEO: Páteční nehody: Dva mrtví na Frýdecko-Místecku

VIDEO: Páteční nehody: Dva mrtví na Frýdecko-Místecku

Dva lidské životy a čtyři zraněné si v pátek v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku vyžádala srážka dvou osobních automobilů. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. V Hradci Králové se střetlo osobní auto se dvěma nákladními vozy.

Zdroj: TV Nova

Nehoda se stala asi deset minut před polednem na obchvatu vedoucím ke státní hranici. "Srazily se vozy Seat Cordoba a Škoda Octavia. Tělo řidiče z prvního automobilu jsme museli vyprostit," uvedl Kůdela.

Dodal, že i druhá oběť tragické nehody cestovala v tomto voze. Stejnětak i cestující, který skončil v nemocnici s těžkým poraněním.

"Řidič druhého automobilu utrpěl šok a jeho zhruba dvouletá dcera měla opuchliny na tváři. Sanitky rychlé záchranné pomoci odvezly do nemocnice také matku děvčátka," doplnil výčet zraněných mluvčí hasičů. Příčinu nehody vyšetřují policisté.

Havárie v Hradci Králové

Při průjezdu Hradcem Králové po městském okruhu se teď řidiči musí připravit na dlouhé čekání - opravuje se tam totiž most a provoz je svedený do jednoho jízdního pruhu. Krátce před jedenáctou hodinou dopravu navíc zkomplikovala nehoda.

Řidič osobního auta, který jel mezi dvěma nákladními vozy, včas nedobrzdil a narazil do náklaďáku před sebou. Druhý řidič kamionu jedoucí za ním také nezvládl řízení a osobní auto přímo přimáčknul k prvnímu kamionu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Než se nehoda vyšetřila, tvořily se dlouhé kolony, auta popojížděla pomalu. Pro řidiče to bylo velké zdržení.

Kamion blokoval průjezd Ostravou

Přibližně hodinu blokoval v Ostravě havarovaný kamion důležitou dopravní tepnu. Při nehodě prorazil svodidla a zastavil provoz v obou směrech čtyřproudé Rudné ulice. Přibližně po hodině policisté provoz na silnici částečně obnovili. Řekl to mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.

Nehoda se stala krátce před 11:30 nedaleko nákupního centra Schopping park a zavinil ji pravděpodobně osmadvacetiletý řidič kamionu Volvo ze Slovenska. "Při předjíždění dostal za dosud nevyjasněných okolností smyk a přerazil svodidla," popsal příčinu kolize mluvčí.

Podle prvotních informací pak měl narazit do dalších šesti automobilů. Policisté ale nakonec na místě zjistili, že havarovaný nákladní vůz poškodil jen dvě auta. Celková škoda na kamionu, svodidlech a dalších dvou havarovaných vozech ještě nebyla vyčíslena.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz