Zpravodajství

Kamarádka? To sotva!

Kamarádka? To sotva!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Mám velmi dobrou kamarádku Lenku. Známe se léta, ale poslední dobou náš vztah začal trochu skřípat. Problém je v tom, že má smůlu ve vztazích. Já mám už sedm let hodného přítele, se kterým máme hezký vztah, za tu dobu ale ona měla čtyři vztahy, všechny skončily rozchodem z partnerovy iniciativy. Je až příliš domácí typ a to je myslím kámen úrazu, protože si hledá muže, kteří nejsou naladěni na stejnou vlnu. Když jsme spolu, pořád mi předhazuje to, že já jsem ve vztahu spokojená, tak co můžu vědět o tom, když někdo není. Někdy mi začne i nadávat, je ironická. Směje se mi, když přemýšlím nad výběrem kytek do předsíně, ale vidím na ní, že by chtěla něco podobného. Minule jsem jí řekla, že jsem těhotná, čekala jsem pozitivní reakci, ale ona na to jen utrousila “když si chceš definitivně zkazit život”. Naštvalo mě to, ale vím, že z ní mluví zoufalství. Ráda bych jí nějak pomohla, ale nevím jak. Kateřina

Milá Katko,
Na jedné straně tady stojí dlouholetý kamarádský vztah a na straně druhé jeho kvalita. I kamarádský vztah je proměnlivý a jak je vidno, ten váš dospěl ke krizi, kterou zavinila kamarádčina vnitřní nespokojenost se svým životem. Z vašeho vyprávění mám pocit, že si na vás tak trochu vylévá svůj vztek na sebe samou. Myslím, že by měla vědět, že to, že se znáte léta, neznamená, že si k vám může všechno dovolit.

Až příliš se na vás spoléhá a vy ji až příliš promíjíte. Měla byste se přestat trápit, protože pomoci si musí ona sama a to tím, že změní svůj přístup k životu, ke vztahům a hlavně to přestane dávat za vinu vám. Připravujte se na svou novou roli maminky a kamarádce řekněte, co vás štve a zbytek nechte na ni. Možná ji studená sprcha upřímných slov probudí. Hodně štěstí!

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz