Zpravodajství

VIDEO: Šokovaní cestující procházeli kolem přejetého těla

VIDEO: Šokovaní cestující procházeli kolem přejetého těla

Hodinu a půl stály v sobotu vlaky na důležité trati z Prahy do Ostravy. Zastavil je sebevrah, který nedaleko zastávky Černá za bory skočil pod kola rychlíku. To, co se ale dělo potom, vyrazilo cestujícím dech. Zaměstnanci drah totiž nechali lidi z rychlíku přestupovat do jiného vlaku přímo přes místo tragédie. Případ řeší inspekce Českých drah.

Zdroj: TV Nova

Půl deváté ráno. Šestapadesátiletý muž skáče přímo pod kola rychlíku a na místě umírá. Přivolaná záchranná služba mu už nemůže pomoci.

Během okamžiku se ale otvírají dveře a stovky cestujících vystupují na trať. Míří zhruba půl kilometru zpátky na nádraží.

Lidé, někteří i s malými dětmi, jdou po kolejích, kde leží kusy lidského těla. Jak sami vidíte v reportáži, procházejí bezprostředně okolo nezakryté lidské končetiny.

Dráhy se hájí tím, že cestující věděli, kudy půjdou, a bylo jen na nich, jak se rozhodnou. Skupinu ale nikdo k druhému vlaku nedoprovázel.

Případem se už začala zabývat inspekce Českých drah. Výsledky vyšetřování budou známy do dvou měsíců.

Zhruba od 10:00 se podařilo obnovit provoz po jedné koleji, bez omezení průjezdná byla trať opět v 11:30.

Podle policistů jsou podobné případy, kdy lidé páchají na kolejích sebevraždu, spíše ojedinělé. Poslední tragická nehoda na východě Čech se stala v květnu, kdy v Jičíně přejel dvacetiletou ženu motorový vlak.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz