Zpravodajství

VIDEO: Černý víkend na silnicích

VIDEO: Černý víkend na silnicích

Ani tento víkend se bohužel neobešel bez tragických dopravních nehod. Zatím při nich podle dostupných údajů zemřelo devět lidí. Příčiny havárií jsou stále stejné vysoká rychlost a špatné předjíždění.

Zdroj: TV Nova

Čtyřicetiletý muž zahynul v neděli dopoledne při dopravní nehodě ve Skrochovicích na Opavsku. Automobil , který řídil, z dosud neznámých příčin vjel do protisměru, kde se čelně srazil s jiným osobním automobilem. Jeho o dva roky starší spolujezdkyni s vážným zraněním převezl vrtulník do ostravské fakultní nemocnice, řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Nehoda se stala těsně před 10:00 na silnici ve směru na Krnov. Za volantem druhého vozu seděl pětatřicetiletý muž z Krnova, který vezl šestiletého syna. Oba jsou nyní v péči krnovské nemocnice, dodal Černohorský.

Mladík se zabil na motorce

Moravskoslezští záchranáři vyjížděli také k další smrtelné nehodě, která se stala v sobotu večer ve Stanislavicích u Českého Těšína na Karvinsku. Šestadvacetiletý motocyklista při ní nezvládl průjezd zatáčkou, vyjel ze silnice a narazil do stromu.

"Utrpěl mnohočetná poranění hlavy a končetin, záchranáři muži již nedokázali pomoci a pacient svým zraněním na místě podlehl," řekl  mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Záchranná služba pak v noci vyjížděla k ošetření dvou příbuzných zemřelého, kteří se psychicky zhroutili.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz