Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ OBRAZEM: U Mladé Boleslavi hořela výrobní hala firmy, jež dělá pro Škodovku

S velkým požárem bojovali v neděli po poledni středočeští hasiči. Hoří tam výrobní hala Řepov. Hala patří firmě, která dělá plasty pro mladoboleslavskou Škodovku. Našemu serveru to řekl operační důstojník hasičů. Informaci potvrdil i mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš.


Při pohledu z Mladé Boleslavi to podle svědků vypadalo na rozsáhlý požár. "Nad Mladou Boleslaví se vznáší obrovský oblak kouře," uvedl jeden ze svědků události. Podle Mareše hořelo v hale firmy Faurecia. Ta vyrábí pro Škodovku palubní desky.

Oblak dýmu byl vidět dokonce až 30 kilometrů daleko. Ve skladech firmy dodávající palubní desky pro škodovku hořely umělohmotné výrobky.

"Nikdo při požáru nebyl zraněn," uvedl Mareš. Zatím nejsou jasné příčiny požáru. Podle jednoho ze svědků se ale zablesklo u stropu haly. Lze se tedy domnívat, že hořela elektroinstalace.

Operační důstojník ale popřel, že by hořelo v mladoboleslavské Škodovce. "Na místě je 12 hasičských jednotek," uvedl operační důstojník s tím, že požár byl hasičům nahlášen ve 12:34.

Na místo dorazila i chemická laboratoř hasičů z Kamenice. Měli totiž obavy, že by se jedovatý kouř mohl dostat do města. Proto chemici provedli několik měření ve městě i v okolí továrny. Naštěstí ale byly dobré povětrnostní podmínky.

Velká škoda

Podle našich informací dosahuje škoda několika desítek milionů korun.

"Na místo jeli pouze hasiči, záchranáře zatím nikdo na místo nevolal," uvedla krátce po 13. hodině našemu serveru mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. 

Práci hasičům stěžovali i zvědaví kolemjdoucí, kteří se houfně hromadili kolem areálu hořící firmy. Blokují tak okolní silnice.

Všechny zaměstnance továrny hasiči včas evakuovali. Jestli se v pondělí výrobní linky opět rozjedou, je ovšem ve hvězdách. Stroje jsou totiž pokryty popílkem. A vzhledem k tomu, že shořely velké zásoby palubních desek ve skladu, je výroba nových aut ve škodovce ohrožena.

Před 17:00 už byl požár uhašen, hasiči už pouze dohašovali kovové přepravky se zbožím.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz