Zpravodajství

VIDEO: Policisté asi chytili šíleného žháře z Prahy

VIDEO: Policisté asi chytili šíleného žháře z Prahy

Nebezpečný žhář v Praze po měsíční pauze opět udeřil. V Horních Počernicích v ulici v Mezilesí hořelo během krátké doby už po osmé. Policisté zadrželi podezřelého muže a vyslechli jej, uvedl pro nova.cz mluvčí Tomáš Hulan. Zda se jedná skutečně o muže, který v Praze zakládal požáry, policisté zatím nepotvrdili. Policie ho obvinila ze dvou případů obecného ohrožení a podezírá ho ze spáchání dalších šesti.

Zdroj: TV Nova

Opět ta samá ulice, zase ten stejný panelový dům. Žhář si dal několik týdnů pauzu. V noci na úterý se ale vrátil a znovu založil požár.

Tentokrát hořely sklepní kóje v přízemí. Hustý dusivý kouř během chvíle zamořil celý dům. Lidé museli být evakuováni.

Jedna žena se nadýchala kouře

Na místo přijela i záchranka. Jednu ženu lékaři ošetřili. Nadýchala se jedovatého kouře. Dnes tu hasiči zasahovali už po osmé během krátké doby. Před měsícem během jednoho týdne hořely 4krát popelnice a 3krát sklepní kóje.

Paradoxní je, že právě v panelovém domě bydlí zejména policisté. Možná to je i důvod, proč tu někdo neustále zakládá požáry.

Lidé se mohli zhruba po hodině vrátit zpět do svých bytů. Ze strachu ze žháře ovšem zažili další bezesnou noc.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz