Zpravodajství

Mladíci ze Šternberka jdou kvůli vraždě na testy DNA

Mladíci ze Šternberka jdou kvůli vraždě na testy DNA

Stovky mladíků ze Šternberka musí na odběr slin. Policie chce konečně vyřešit dva roky starou vraždu mladé prodavačky. Doufá, že by podle DNA mohla přijít na stopu brutálního vraha.

Do obchodu vstupuje muž v dlouhých tmavých kalhotách a světlém tričku, s jasným úmyslem zabít. Asi po třiceti minutách odchází a zanechává za sebou krvavou spoušť. Tělo pobodané a znásilněné ženy našel až po dvou hodinách její přítel.

Spoléhají na testy DNA

A kriminalisté více než dva roky marně pátrají po brutálním vrahovi. Lidé z města prý mají stále strach, že zaútočí znovu. Policisté se proto rozhodli vsadit vše na testy DNA. Prověří jimi více než tisícovku mužů z města.

Podobné testy policisté prováděli už krátce po vraždě, ale bez úspěchu. Kriminalisté proto doufají, že tentokrát budou mít více štěstí. Zároveň opět žádají veřejnost o pomoc.

Moderní metodu srovnávání DNA používají policisté úspěšně už víc než deset roků. Z posledních let je asi nejznámější případ třináctileté Báry z Kmetiněvsi na Klatovsku. Právě test DNA pomohl kriminalistům usvědčit stejně starého chlapce, který ji zavraždil a pohlavně zneužil.

Nedávno tato metoda také dokázala záměnu dvou novorozenců v třebíčské porodnici.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz