Zpravodajství

Policisté prý vrátili ukradené auto zlodějům

Inspekce ministerstva vnitra prošetřuje skandál na policii v České Lípě. Dva policisté tu jsou podezřelí z toho, že automobil v pátrání, který zajistili při silniční kontrole, vrátili zpátky zlodějům. Jeho skutečný majitel teď splácí vůz a čeká, kdy se policistům podaří zloděje dopadnout podruhé. Podle inspekce se policisté dopustili trestného činu maření úkolů veřejného činitele z nedbalosti a vzhledem ke škodě mohou dostat až 3. leté tresty. Okradený muž má přitom podle právníků nárok náhradu škody žalobou podanou na policii.

Technický průkaz a také chůze pěšky. Tak to je to v tuto chvíli pouze to jediné, co panu Ošlejškovi z Liberce zbývá.

 

Když se zadlužil, aby si koupil své první auto v životě, netušil že tato fotografie pořízená na vrcholu Ještědu bude nadlouho tou poslední vzpomínkou na vytoužené auto.

Obrátil se na policii a ta začala pátrat. A měla úspěch. Při silniční kontrole zastavila ukradené auto se zloději za volantem.

Policie auto zabavila, snímala otisky, hledala vlasy, mapovala škody po vloupání. Pana Ošlejšku uklidňovali tím, že se mu ozvou.

Případ se rázem ocitl v rukou Inspekce ministra vnitra. Na Liberecké pobočce Inspekce ministerstva vnitra nám dnes potvrdili, že se případem skutečně zabývají a v blízké době navrhnou policisty obvinit.

Policie se teď snaží zloděje dopadnout podruhé, zatím marně. A do řeči s novináři jim také moc není.

Má velkou šanci vysoudit náhradu škody, protože jde evidentně o nesprávný úřední postup. Policistovi i jeho nadřízenému nyní hrozí až tříleté vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz