Zpravodajství

VIDEO: Kamion smetl kůlnu, řidič zázrakem přežil

VIDEO: Kamion smetl kůlnu, řidič zázrakem přežil

V Borové na Svitavsku v pátek večer řidič kamionu nezvládl řízení, převrátil se na bok a zcela srovnal se zemí zděnou kůlnu, která stála jen několik metrů od rodinného domu. Muž utrpěl těžká zranění.


Stačil zhruba stometrový úsek namrzlé cesty. A tohle už jsou následky. Neovladatelný kamion se nekontrolovaně sesunul ze silnice a před sebou tlačil všechno, co mu stálo v cestě.

Skončil by v domě

Kabina kamionu zůstala zabořená v troskách zděné dílny. Řidiče odvezla záchranka do nemocnice. I když se to dá podle záběrů neuvěřitelné, řidič nehodu, která mohla skončit obrovskou tragédií, přežil.

Náklaďák převážel dřevěné hobliny. Souprava vážila přes pětatřicet tun. Kdyby ho nezastavila dílna, skončil by až v domě.

Škoda je přes půl milionu korun. Na Svitavsku už je to tento týden druhá vážná nehoda. Před dvěma dny v Březové nad Svitavou náklaďák plně naložený novými škodovkami prorazil svodidla, zdemoloval několik zaparkovaných aut a skončil v poli.

Jiný kamion smetl dělníka

Čtyřiatřicetiletý pracovník soukromé firmy dnes zemřel na rozvadovské části dálnici D5. U Benešovic na Tachovsku ho srazil kamion, řekla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.

"Muže na místě oživovali záchranáři, jeho zranění ale byla natolik vážná, že se ho nepovedlo přivést k životu," řekla. Na místě byli zdravotníci v sanitce i s vrtulníkem. Muž podle ní zřejmě zastřihoval trávu u dálnice.

Doprava byla na místě na čas omezená. Policie nehodu vyšetřuje, další podrobnosti zatím nemáme, řekla policejní mluvčí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz