Zpravodajství

VIDEO: Češi berou útokem polské tržnice

VIDEO: Češi berou útokem polské tržnice

Polsko zažívá v těchto dnech ve velkém nájezdy Čechů. Jako každý rok, tak i letos s blížícími se svátky zesnulých tam tak touto dobou přijíždějí na nákupy. Stále totiž platí, že na polských tržnicích se dá nakoupit levněji.

Zdroj: TV Nova

Hraniční přechod v Náchodě. Už od časného rána se tady hromadí auta. Je jich tolik, že kolony narůstají až na několik kilometrů.

Většina těchto aut ale nemíří k sousedům na výlet. Blíží se totiž svátky a tak jsou jejich cílem levné nákupy v polských tržnicích.

"Před svátky zesnulých, před vánočními svátky, zaznamenáváme zvýšený pohyb lidí přes hraniční přechody," říká Iva Ježková, tisková mlouvčí cizinecké policie.

Stejně přeplněné jako hranice jsou i trhy. Česká auta obsazují většinu volných míst na parkovišti. Za chvíli už není kde zaparkovat. Někteří lidé využívají na cestu za nákupy i služeb cestovních kanceláří.

Je deset hodin dopoledne a polská tžnice praská ve švech. Důvodem jsou až o padesát procent nižší ceny.

Češi nakupují vše, co jim přijde pod ruku. Květiny, svíčky, sladkosti. Na dračku jdou i hračky a oblečení.

Lidé si tady ceny nemohou vynachválit, někteří jsou ale přesto z nákupů rozladěni.

Prakticky za dva měsíce jsou Vánoce a trhovci tak očekávají další nápor Čechů .

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz