Zpravodajství

VIDEO: Hotel Hilton byl evakuován kvůli havárii plynu

VIDEO: Hotel Hilton byl evakuován kvůli havárii plynu

Hotel Hilton v Praze 8-Karlíně byl celý uvakuován, hosté i personál asi na hodinu opustili budovu a čekali venku, celkem asi 1700 lidí. Nyní se již všichni do hotelu vrátili zpět. Při provádění výkopových prací dělníci údajně překopli plynové potrubí a na místě unikal plyn. Pro nova.cz to potvrdil pražský policejní mluvčí Ladislav Bernášek a mluvčí hasičů Vít Pernica. Reportáž připravuje Jiří Borovec.

Zdroj: TV Nova

Plyn unikal z výkopu do klimatizace hotelu. Lidé byli evakuováni z preventivních důvodů, nikdo nebyl zraněn, uvedl pro nova.cz Pernica.

Prostor byl uzavřen. Doprava v okolí hotelu byla při evakuaci odkloněna z Rohanského nábřeží, v současnosti je na místě již normální provoz, uvedl Bernášek.

Největší letošní evakuace

V hotelu se měří množství plynu ve vzduchu, plyn je již odvětrán.

Záchranáři evakuovali také obyvatele okolních domů a zaměstnance sousedících firem. Celkem bylo tedy evakuováno okolo 2500 lidí. Všichni jsou již zpět ve svých domovech a kancelářích.

Podle mluvčí Pražské plynárenské Dagmar Hartmanové je situace na místě pod kontrolou, protože plyn by už neměl mít výbušnou koncentraci. Při úniku ovšem hrozila možnost výbuchu.

Pernica uvedl, že šlo o nejrozsáhlejší letošní evakuaci v Praze. Loni hasiči v metropoli evakuovali celkem 722 lidí. Při dnešním zásahu tedy museli jednorázově přemístit více než trojnásobný počet lidí.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz