Zpravodajství

Hrdinové dostali medaile za záchranu lidí

Hrdinové dostali medaile za záchranu lidí
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Hasiči v pátek rozdávali medaile. Čtyři dostali obyčejní lidé, za to že se zasloužili o záchranu lidského života. Jeden z hrdinů pomohl vytáhnout mladíka z hořícího domu. Další vyprostili z havarovaného a hořícího auta tři zraněné. Ocenění dostali i hasiči. Celkem 40 medailí bylo uděleno za věrnost.

Hrozivě vypadala dopravní nehoda, která se stala v Brodku u Konice. Koncem dubna tu řidič nezvládl řízení a naboural do stromu. Tři lidé v autě měli obrovské štěstí. Na silnici, kde téměř nikdo v noci nejezdí, byl i pan Josef se synem. Právě oni tu noc zachránili tři mladé lidské životy.

Právě oni společně s dalším náhodně projíždějícím řidičem pomohli zraněným dostat se ven z hořícího auta.

"Si stále více a více lidí uvědomuje, jak je důležité nebýt lhostejný vůči sobě vůči veřejnosti a nikdy nevíte kdy vy budete potřebovat pomoc," uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

Dalším hrdinou je i Pavel. Z hořícího domu vytáhl zraněného mladého muže.

Medaile za statečnost jsou udělovány odvážným a statečným lidem, kteří neváhali a dokázali zachránit život někomu úplně cizímu.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz