Zpravodajství

Chaos na silnicích: na mnoha místech najednou se opravují

Chaos na silnicích: na mnoha místech najednou se opravují
Zdroj: TV Nova

Perný závěr letošního roku mají před sebou všichni řidiči.Ředitelství silnic a dálnic totiž zahájilo mimořádnou sérii oprav. Uzavírky budou na dvou stovkách míst silnic a dálnic zároveň. Doprava totiž nečekaně dostala na opravy peníze, které letos nestihla utratit ostatní ministerstva.

Rozkopaný asfalt, kolony a nadávající řidiči. Tak to teď vypadá na řadě silnic a dálnic u nás. Ředitelství silnic a dálnic ale žádá řidiče, aby se obrnili maximální trpělivostí. Bude totiž hůř.

Uzávěry čekají téměř najednou více než 200 míst. Nejvíc v kraji Jihočeském, Ústeckém a Olomouckém. Série oprav má dokonce své logo. Vše přijde na tři a půl miliardy korun.

Peníze na opravy pocházejí z rezervních fondů ostatních ministerstev. Ta je nestihla letos utratit, a tak se dostaly k silničářům. Ti se je teď snaží proinvestovat do konce roku. Mají totiž strach, aby o ně zas nepřišli.

Nepříjemné dopravní komplikace, které nás teď čekají, se nám prý ale rozhodně vyplatí. Na Ministerstvu dopravy už poprvé zasedal i hlavní operační štáb zimní údržby. Prvního listopadu totiž začíná zimní sezona.

A na zimu jsou připraveni dobře. Na hory sněhu se chystá 1500 sypačů. V zásobě jsou i stovky tun posypových materiálů. I když počasí by mělo podle odhadů ještě chvíli vydržet.

Všechny opravy by se tak měly podle silničářů do konce roku stihnout.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz