Zpravodajství

VIDEO: Tři lidé zahynuli po srážce auta s vlakem

VIDEO: Tři lidé zahynuli po srážce auta s vlakem

Při srážce vlaku s autem zemřeli v pátek večer na Mělnicku tři lidé. Oběti cestovaly v autě, které se u zastávky Mělník Mlažice střetlo na přejezdu s varovnými světly s rychlíkem. Informoval o tom mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar. Reportáž připravuje Jiří Borovec.

Při nehodě zahynul třiatřicetiletý muž společně s jedenadvacetiletou a pětačtyřicetiletou ženou, řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

„Na místo vyjížděl sanitní vůz mělnické rychlé lékařské pomoci. Lékař hned po příjezdu konstatoval smrt," informovala nás Tereza Janečková, mluvčí středočeské záchranné služby

„Řidič pravděpodovně přehlédl výstražná znamení na přejezdu a vjel do cesty vlaku. Podle slov zasahujícího lékaře byl osobní vůz nalezen asi 50 metrů od místa srážky. Z vlaku nebyl nikdo zraněn," dodala Janečková.

Neusar upřesnil, že se nehoda stala 300 metrů od zastávky Mělník Mlažice. Vlak se v asi stokilometrové rychlosti střetl se Škodou Octavia, kterou řídil muž. Škody mluvčí odhadl na 200 000 korun na vozidle a 30 000 korun na vlaku.

Nehodu, která asi na dvě hodiny přerušila provoz na trati mezi Ústí nad Labem a Klínem, vyšetřuje policie.

Srážku s dodávkou na Lounsku řidič osobního vozu nepřežil 

Smrt řidiče a těžké zranění jeho spolujezdkyně si vyžádal v sobotu ráno čelní střet Škody Fabia s dodávkovým vozem Renault Trafic mezi Vroutkem a Podbořany na Lounsku.

"Nehodu zavinil dvaašedesátiletý řidič osobního vozu, který na místě podlehl zraněním. V dodávce byli lehce zraněni tři lidé," informoval  operační důstojník lounské policie.

Vrtulník zdravotnické záchranné služby těžce zraněnou ženu převezl do ústecké Masarykovy nemocnice. Tři spolujezdci z dodávkového vozu, kteří vyvázli s lehčím zraněním, byli ošetřeni v nemocnici v Žatci.

Oba automobily náraz podle policisty zcela zdemoloval, škodu vyšetřovatelé vyčíslili na 500.000 korun.

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz