Zpravodajství

Muž uhořel při požáru chaty

V Malém Chlumci na Berounsku uhořel v sobotu při požáru chaty jednašedesátiletý muž. "V objektu explodoval plyn, který unikal z propanbutanových kamen," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

„V 16:21 přijalo operační středisko v Příbrami výzvu k výjezdu. V obci
Malý Chlumec došlo k požáru chaty, při kterém zemřel muž," řekla nám mluvčí středočeské záchranné služby Nina Šeblová.

Oheň se patrně rozšířil od poškozených kamen. "Muž vyběhl zřejmě ven pro vodu, a když se vrátil, tak to vybuchlo," dodal Křivan.

Zdravotníci na místě ošetřili manželku uhořelého, která byla v psychickém šoku.

Dřevěná chata zcela shořela. Škodu hasiči vyčíslili na 800 000 korun. Případ řeší kriminální policie.

"Cizí zavinění bylo předběžně vyloučeno," uvedla mluvčí berounské policie Veronika Benediktová.

V Ostravě v sobotu večer hořel dům

Více než 50 lidí včetně osmi dětí muselo být evakuováno při sobotním požáru bývalé ubytovny v Ostravě. V jednom z pokojů hořela skříň, postele, lůžkoviny a elektroinstalace. Požár hasiči lokalizovali za čtyři minuty a za dalších deset minut jej zcela uhasili.

"Jeden člověk se nadýchal zplodin, další lidé z domu vyvázli bez zranění," řekl  mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Po odvětrání celého objektu se mohli jeho obyvatelé vrátit zpět domů. Škodu odhadl vyšetřovatel na 50 000 korun, příčina požáru se zatím vyšetřuje.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz