Zpravodajství

VIDEO: U Příbrami někdo zapálil sklad technických služeb

VIDEO: U Příbrami někdo zapálil sklad technických služeb

Více než tři desítky hasičů likvidovaly v noci na pondělí požár v areálu technických služeb v Sedlčanech u Příbrami. Oheň založil pravděpodobně někdo úmyslně. Předběžné škody se šplhají k sedmi milionům korun.

Zdroj: TV Nova

Plameny vyšlehly okolo deváté večer v hale , kde byla zaparkovaná nákladní auta a další technika. V areálu v té době naštěstí nikdo nepracoval. Po prvotním ohledání místa požáru je jasné, že se nejednalo například o závadu na elektroinstalaci.

Pracovníci technických služeb nemají podezření na konkrétního člověka, stejně tak policie. Motiv proto není jasný. Plameny zničily techniku za několik milionů korun.

Další miliony ale stačili zaměstnanci a hasiči uchránit, když bylo několik aut na poslední chvíli z haly vyvezeno ven.

Podle starosty Jiřího Buriana shořela montovaná dřevěná hala, v níž byl lis na tříděný papír a plasty, dva traktory, avie a sypač připravený na zimní údržbu. "Musíme posoudit to, jak požár stroje poškodil. V této chvíli rozpočet města nemá přebytek finančních prostředků na nákup nové techniky," dodal starosta.

Situaci bude řešit s ředitelem technických služeb. "Už se ozvaly partnerské firmy, které nabízejí pomoc," dodal starosta. Problémy by ve městě nastaly zejména v případě, že by začalo sněžit. Vyřešit se ale brzy musí i to, jak dál zpracovávat tříděný odpad.

Uchránit před ohněm se podařilo hodnoty za zhruba sedm milionů korun. Podle starosty zůstala zachována druhá část haly a včas se podařilo odvézt několik dalších strojů.

Kdo a proč požár založil, je zatím záhadou - možná kriminalistům pomůžou záběry z bezpečnostních kamer - ty se budou vyhodnocovat během pondělí.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz