Zpravodajství

VIDEO: Otrokovice stále trápí projíždějící kamiony

VIDEO: Otrokovice stále trápí projíždějící kamiony

Otrokovice řeší velký problém. Obchvat města, který měl z centra odvést kamionovou dopravu, neplní svůj účel. Otrokovice jsou stále plné kamionů a po obchvatu téměř nikdo nejezdí. Musí se tam totiž platit.


Otrokovická radnice a hejtmanství hledají možnosti, jak vytlačit tranzitní dopravu z centra města. Kamiony sice z Otrokovic částečně odvedl na konci loňského roku vybudovaný obchvat, po letošním zavedení mýta se ale těžké nákladní vozy do centra vrátily.

V tuto chvíli řidičům kamionů nehrozí žádná pokuta ani jiný postih. Otrokovicemi bohužel mohou projíždět a vyhnout se tak placení mýtného.

Platit se nikomu nechce

Platit nechce spousta řidičů. V centru města stála reportérka naši televize Martina Julinová asi hodinu. Za tu dobu tudy projely desítky kamionů, za celý den jsou jich tisíce. Mluvčí města Milan Plesar nám řekl, že nepomohla ani žádost, aby tu Ministerstvo dopravy udělilo výjimku a obchvat nebyl zpoplatněný. Otrokovice dostaly negativní odpověď.

I tak by ale řidiči kamionů zbystřit pozornost. Brzy totiž už městem nebudou moci projíždět. Otrokovice společně s krajem se rozhodly situaci vyřešit dopravními značkami, které zakážou kamionům vjezd do města.

"Po zprovoznění obchvatu viditelně zmizela těžká vozidla z centra. Následným zpoplatněním obchvatu formou mýtné brány se ale kamiony vrátily," konstatovala starostka města Radoslava Matuszková. "Usilujeme proto o schválení dopravního značení tak, aby vozidla nad 12 tun neprojížděla centrem města," dodala.

Nové značení by mohlo začít platit už za měsíc. A za nerespektování značek potom mohou řidiči dostat pokutu.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz