Zpravodajství

Lidé topí dřevem, je to levnější

Lidé topí dřevem, je to levnější

Začátek letošní topné sezóny poznamenaly rostoucí ceny paliv. Většina domácností se proto rozhodla, že zvolí ten levnější způsob vytápění.

Zdroj: TV Nova

Kvůli zdražování uhlí, plynu a elektřiny přibývá v ČR lidí, kteří topí dřevem. Podle odborníků mohou takto za sezonu ušetřit až několik tisíc korun.

Některé regiony zaznamenaly prudký nárůst zájmu o palivové dříví. Ne vždy jsou ale lesnické a dřevozpracující firmy schopné dodávky zajistit.

"Zájem je obrovský... už nyní víme, že nebudeme moci poptávku uspokojit," říká Radek Malínek, zástupce ředitele olomoucké správy.

Zájem o dřevo zaznamenali v Ústeckém i Zlínském kraji. Podobná situace je i ve středních Čechách nebo na severu Moravy.

"Ceny se zvyšují, o tisíc korun a více," říká Tomáš Kukučka, ostravský podnikatel s palivovým dřívím.

Tyto vyšší ceny zájemce nijak neodradily. Odborníci dokonce odhadují, že ani další zvýšení by vysokou poptávku neovlivnilo.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz