Zpravodajství

Nezanedbávejte kontroly komínů, hrozí pokuty a nebezpečí požáru

Nezanedbávejte kontroly komínů, hrozí pokuty a nebezpečí požáru

Hasiči v posledních dnech vyjíždějí čím dál tím častěji k požárům obytných domů, které vzniknou kvůli topení. Jejich majitelé často zanedbali kontrolu komínů. Pokud ale hasiči po požáru takovou nedbalost zjistí, můžou majitelům vyhořelých domů dát navíc ještě pokutu.

Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Už k dvaceti požárům museli v letošní topné sezóně vyjíždět zlínští hasiči. Požár přitom krotili většinou v domech, kde se používají tuhá paliva. Majitelé domů totiž často zapomínají pravidelně dohlížet na technický stav komínů.

„Příčinou požáru ale může být také špatný postup u zatápění, nepořádek v okolí kotle nebo hazardování při spalování domovního odpadu. Nebezpečné jsou i riskantně umístěné přímotopy. Lidé by proto měli dodržet stanovené lhůty pro čištění komínů a kontrolu topných těles. Pokud totiž vyšetřovatel po požáru zjistí, že taková kontrola provedena nebyla, může majiteli uložit pokutu až 25 tisíc korun," řekl pro TV Nova Ivo Mitáček, tiskový mluvčí hasičů Zlínského kraje.

Při požáru v rodinném domku v Rokycanech zemřel jeho majitel

Při požáru v kuchyni rodinného domu v Rokycanech zemřel včera odpoledne, nebo v podvečer jeho šestašedesátiletý majitel.

„Příčiny požáru vyšetřují odborníci," informoval mluvčí krajských hasičů František Vaško. Dodal, že oheň v kuchyni způsobil škodu za zhruba 100 000 korun.

Podle Vaška zatím není úplně jasné, kdy přesně a proč oheň vypukl. Protože bylo v objektu málo kyslíku, oheň se v podstatě sám uhasil. Zesnulého v domě našel jeho syn. Hasiči, kteří na místo přijeli, dohasili už jen zbývající menší ohniska požáru, dodal Vaško.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz