Zpravodajství

Okradený Radim dostal nové auto

Okradený Radim dostal nové auto
Zdroj: TV Nova

A teď tu máme šťastné pokračování původně nepříjemného zážitku tělesně postiženého Radima z Přelouče. Tomu někdo před časem ukradl auto i s invalidním vozíkem a speciálním chodítkem. Po odvysílání reportáže mu lidé okamžitě nabízeli nejrůznější pomoc. Dnes se Radim dočkal dokonce i nového auta.

"Ať ti to auto pořádně slouží, ať ty všechny starosti jsou pryč," přeje Radimovi jednatel autobazaru, který vozidlo poskytl.

Automobil mají Navrátilovi zapůjčený na dva roky. Až tato doba uplyne, mohou ho za symbolickou cenu odkoupit.

Veškerý náklady s výjimkou samozřejmě nafty ponese bazar, říká Kulhánek.

"Auto je super, můžu jezdit na rehabilitace, všechno se mi tam vejde. Všem moc děkuju," raduje se Radim.

Ve středu byla také ukončena charitativní sbírka. Díky vám se podařilo na Radimově účtu shromáždit neuvěřitelných dvě stě tisíc korun! Celých sto tisíc však musí rodina vrátit státu. Ty totiž dostala jako dotaci na dnes již ukradený automobil.

"Budeme jednat s příslušnými úřady, aby odpustili tu dotaci, když postižený Radim byl obětí trestné činnosti," uvedl organozátor sbírky.

"Chtěla bych poděkovat všem lidem za to, že nám pomáhali, jak teda finančně, tak i, že nám nabízeli různý věci. Jsem jim za to moc vděčná. říká matka Radima.

Po odečtení všech nákladů a poplatků, budou všechny peníze, které se vybraly navíc, věnovány postiženým dětem do Motola.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz