Zpravodajství

Okradený Radim dostal nové auto

Okradený Radim dostal nové auto
Zdroj: TV Nova

A teď tu máme šťastné pokračování původně nepříjemného zážitku tělesně postiženého Radima z Přelouče. Tomu někdo před časem ukradl auto i s invalidním vozíkem a speciálním chodítkem. Po odvysílání reportáže mu lidé okamžitě nabízeli nejrůznější pomoc. Dnes se Radim dočkal dokonce i nového auta.

"Ať ti to auto pořádně slouží, ať ty všechny starosti jsou pryč," přeje Radimovi jednatel autobazaru, který vozidlo poskytl.

Automobil mají Navrátilovi zapůjčený na dva roky. Až tato doba uplyne, mohou ho za symbolickou cenu odkoupit.

Veškerý náklady s výjimkou samozřejmě nafty ponese bazar, říká Kulhánek.

"Auto je super, můžu jezdit na rehabilitace, všechno se mi tam vejde. Všem moc děkuju," raduje se Radim.

Ve středu byla také ukončena charitativní sbírka. Díky vám se podařilo na Radimově účtu shromáždit neuvěřitelných dvě stě tisíc korun! Celých sto tisíc však musí rodina vrátit státu. Ty totiž dostala jako dotaci na dnes již ukradený automobil.

"Budeme jednat s příslušnými úřady, aby odpustili tu dotaci, když postižený Radim byl obětí trestné činnosti," uvedl organozátor sbírky.

"Chtěla bych poděkovat všem lidem za to, že nám pomáhali, jak teda finančně, tak i, že nám nabízeli různý věci. Jsem jim za to moc vděčná. říká matka Radima.

Po odečtení všech nákladů a poplatků, budou všechny peníze, které se vybraly navíc, věnovány postiženým dětem do Motola.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz