Zpravodajství

VIDEO: Řidič kamionu spadl z mostu, D5 byla zablokovaná

VIDEO: Řidič kamionu spadl z mostu, D5 byla zablokovaná

Slovenský kamion havaroval ráno na dálnici D5 ve směru na Rozvadov u Benešovic na Tachovsku. Řidič, který z vozu vypadl a poté se zřítil z deseti až patnáctimetrové výšky z mostu, zemřel. Dálnice byla ve směru na Rozvadov zcela zablokovaná, následky nehody se odstraňovali několik hodin.


Uvedl to mluvčí hasičů František Vaško. Hasiči původně vyjížděli k převrácenému kamionu, který měl podle hlášení hořet. "To se však nepotvrdilo," uvedl mluvčí. Nehoda se stala mezi 122,5. až 124. kilometrem. Příčiny nehody zatím nejsou známy. Byla to jedna z nejtěžších nehod. Silnice byla zavřena od šesti ráno do půl čtvrté odpoledne.

 Trosky kamionu na D5 (foto: HZS)

Podle dálniční policie je odklon dopravy proveden v místech meziúrovňové křižovatky u Benešovic. Najet na dálnici je možné u Mlýnců nebo Svaté Kateřiny. "Vše je značené. Předpokládáme uzavření nejméně do 12:00 hodin," uvedl dálniční policista.

Podle aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic je na dálnici D5 v úseku mezi 80. a 131. kilometrem zataženo, bez srážek a fouká nárazový vítr. Dálnice je tam mokrá a sjízdná zvýšenou opatrností.

O několik kilometrů dále, od zhruba od 131. do 151. kilometru je zataženo se sněhovými přeháňkami, slabým větrem a sníženou dohledností. Na dálnici může být zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz