Zpravodajství

VIDEO: Pásový obojživelník dostane hasiče přes vodu i sníh

VIDEO: Pásový obojživelník dostane hasiče přes vodu i sníh

Hasiči na Liberecku mají nového pomocníka. A je to pořádný cvalík. Váží čtyři tuny, je dlouhý sedm metrů a umí plavat i jezdit po silnici. Tímto obříkem není nic jiného než pásové obojživelné vozidlo švédské výroby, které bude sloužit k dopravě hasičů v nepřístupném terénu nebo evakuaci ohrožených osob v kalamitních oblastech.

Zdroj: TV Nova

Vozidlo je schváleno pro provoz na pozemních komunikacích, protože pryžovým pásům nevadí ani pohyb po asfaltu. Obojživelný vůz umí zdolávat náročný horský terén, bahno, sníh, problémem není ani projet menším lesíkem, přebrodit řeku nebo přeplavat rybník.

Ani rychlost není zanedbatelná, pásák umí ujet až 55 kilometrů za hodinu. Ovládání vozu není složité, převodovka je plně automatická, což usnadňuje zacvičování většího množství řidičů, kteří budou v případě potřeby schopni s novým vozem zasahovat.

Pokud byste si ho chtěli pořídit, určitě byste se s tímto vozítkem dostali úplně všude. Ale na čerpací stanici byste museli sáhnout trochu hlouběji do kapsy - spotřeba se totiž pohybuje okolo 22 litrů.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz