Zpravodajství

VIDEO: Vlak převážel koleje a vykolejil, spoje měly zpoždění

VIDEO: Vlak převážel koleje a vykolejil, spoje měly zpoždění

Na důležitém železničním uzlu, v Týništi nad Orlicí v úterý odpoledne vykolejil nákladní vlak převážející staré koleje. Osobní vlaky do Chocně i do Letohradu tak měly až jeden a půl hodinové zpoždění.

Zdroj: HZS

Nehoda se stala krátce po tom, co vlak odjel ze stanice. Vagon převážející kolejové páry vykolejil na výhybce. I když jel podle svědků velmi pomalu, zastavil se až o několik desítek metrů dále.

"Hodinu a půl jsme nemohli jezdit mezi Týništěm nad Orlicí a Letohradem a Týništěm nad Orlicí a Chocní," uvedl mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Zpoždění ale měly i vlaky do Hradce Králové a Meziměstí. V provozu totiž byly jen dvě ze šesti kolejí.

Na místo musel přijet jeřáb, aby spadlé koleje zvedl z podvozku. To ale nebylo vůbec jednoduché. Každý kolejový pár totiž váží dvanáct tun, a aby se s ním mohlo hýbat, musel být rozřezaný autogenem na dvě části.

Aby mohl jeřáb na místě pracovat, muselo se nejdříve vypnout kolejové vedení.

Celý náklad vážil téměř padesát tun a likvidace nehody tak trvala více než pět hodin. Pravděpodobnou příčinou nehody je pokřivený podvozek jednoho z vagónů. Přesnou příčinu nehody teď vyšetřuje drážní inspekce.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz