Zpravodajství

VIDEO: Ceny za vánoční stromky se letos moc nemění

VIDEO: Ceny za vánoční stromky se letos moc nemění

Do Vánoc zbývá ještě měsíc, přesto už jejich příchod předznamenávají vánoční výlohy obchodů i vánoční nabídka obchodníků. Na mnoha místech u nás se už začaly prodávat i vánoční stromky. Na co bychom si měli dát při jejich nákupu pozor a kolik za ně letos zaplatíme?

Zdroj: TV Nova

Pokud byste si chtěli pořídit metr a půl vysoký smrček, zaplatíte 400 korun. Ceny se oproti loňskému roku téměř nezměnily a žádné dramatické zdražení se ani neočekává.

Nejprodávanější stromky jsou od 150 do 175 cm a za jedli zaplatíme něco málo přes 500 korun. Stejně vysoká borovice nás pak přijde na 300 korun.

Při koupi bychom si měli stromek pořádně prohlédnout. Určitě bychom ho neměli kupovat zabalený. Měl by mít pravidelný tvar, dobře vystavěnou korunu a jehličí bez známek nažloutnutí.

Když si ho pak přineseme domů, tak bychom ho rozhodně neměli ořezávat. Úplně nejlepší je dát stromeček do nějaké nádoby s vodou a nechat ho do Vánoc na chladném místě.

Ročně se u nás prodá více než milion vánočních stromečků.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz